herb LKS Jodła Jedlnia

2010-08-22, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Hokejowe zwycięstwo Jodły

Wysokim wynikiem zakończył się mecz pomiędzy LKS Jodła Jedlnia a Chojniakiem Wieniawa. Mecz mógł się podobać kibicom, tak samo jak dwie z dziewięciu strzelonych bramek. Najgorzej spotkanie będzie wspominał bramkarz przyjezdnych, który obejrzał czerwony kartonik. Działacze i piłkarze Jodły zwycięstwo zadedykowali Robertowi Markowskiemu, który w sobotę wziął ślub.

Na stadionie w Kolonce stawiła się spora rzesza kibiców z Wieniawy. Jest to warte wspomnienia, ponieważ nie dawno żaden klub na tym poziomie rozgrywkowym nie posiadał śpiewających fanów.

Przechodząc jednak do meczu. Grę od początku prowadził zespół z Jedlni. Chwilę po pierwszym gwizdku sędziego świetną sytuację zmarnował Grzegorz Krupa. Napastnik czerwono-zielonych minął bramkarza Chojniaka i mając przed sobą pustą drogę do siatki trafił… w słupek. Tak czy tak do otwarcia wyniku nie trzeba było długo czekać. Już w 12 minucie piłkę na 16-metr dostał Bartłomiej Frączek. Był to piękny gol. Zawodnik przyjął piłkę na klatkę piersiową i huknął nie do obrony w samo okienko bramki. Kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Dobrej okazji nie zmarnował Gregorczyk Michał i mieliśmy już 2:0. Po tej bramce gra nieco się uspokoiła. W końcu do głosu doszedł ponownie Krupa. „Gelo” po raz drugi minął goalkeppera gości trafiając tym razem nie w słupek, a w wracającego obrońcę. Jak zwykło się mówić do trzech razy sztuka. Na kilka minut przed końcem wreszcie się udało i grający z 11-nastką na plecach Grzesio po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie podopieczni Jana Juszczaka dominowali na boisku przez nie cały kwadrans. Mimo pewnego wyniku kontaktowy gol dla Chojniaka spowodował, że z zawodników Jodły uszło nieco powietrze. Czerwoną kartką ukarany został bramkarz przyjezdnych i w jego miejsce musiał stanąć zawodnik z pola. To była słuszna kartka. Za tę decyzję gromkie brawa należą się sędziemu głównemu, który zauważył jak bramkarz uderzył łokciem Bartłomieja Frączka, co było konsekwencją wskazania na wapno. Do piłki doszedł Daniel Deja i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Jak to z reguły bywa gra w przewadze powinna być łatwiejsza. W tym meczu było inaczej. Sporą ambicję wykazał się beniaminek i momentami było widać nawet jego przewagę na boisku. Po kilku roszadach wprowadzony na boisko Piotr Sobieraj, wykorzystał sytuację 1  na 1. Przy i tak już wysokim wyniku każdy myślał, że festiwal strzelecki się zakończy. Jednak nie i to było zgubne. Po wznowieniu gry szybką kontrę przeprowadzili piłkarze Chojniaka, co pozwoliło cieszyć się z drugiego gola w meczu. Nadszedł doliczony czas gry. Wszyscy patrzyli już na zegarki, ale nie zawodnicy. Na „szóstkę” spisał się po raz drugi w tym meczu Frączek. To i tak nie był jeszcze koniec. Przy ostatniej akcji piłkarzy z Wieniawy niefortunnie interweniował Mariusz Różański i goście zmniejszyli rozmiary niedzielnej porażki.

Była to druga wygrana Jodły w rozgrywkach o mistrzostwo klasy „A” gr. I. W dwóch kolejkach czerwono-zieloni zajmują wicemistrzowską pozycję. Na piedestale jest ekipa z Kazanowa, a ostatnie miejsce na pudle przypadło Skaryszewiance Skaryszew. Tylko te trzy zespoły jako jedyne nie odniosły jeszcze ani remisu, ani porażki.

LKS Jodła Jedlnia – Chojniak Wieniawa 6:3 (3:0)
bramki:
Frączek (‘12, ‘90), Gregorczyk (‘15), Krupa (‘40), Deja (‘70), Sobieraj (‘80) – dla Jodły
LKS Jodła:
Różański – Szmit, Osiński, Deja D., Rajchel, Gromski, Deja R., Lipka, Gregorczyk M., Frączek, Krupa oraz Sobieraj Piotrowski Michalski Zawadzki

herb LKS Jodła Jedlnia Informacje o kadrze LKS Jodła Jedlnia

Krupa Grzegorz
Piotrowski Piotr

autor: ~EQUaSrVcjuQVQdjvN 2011-12-11 12:36:04

avatar Please teach the rest of these internet hlooginas how to write research!

autor: ~yUXMVQMMnjnzjHhVAz 2011-12-11 16:31:03

avatar You've hit the ball out the park! Incredbile!