Z grupą I emocje gwarantowane!

• autor: pietia1992, 2010-08-11 15:00

Tylko my, JodlaJedlnia.futbolowo.pl wiemy, jaka będzie zbliżająca się jesień. Według naszych odczuć zapowiada się jeszcze gorącej niż letnią porą. Nie jeden, nawet najlepszy synoptyk nie uwierzyłby w nasze prognozy. Jednak z radomską klasą „A” gr. I temperatura powietrza będzie sięgać zenitu, co już teraz państwu gwarantujemy.

Z niecierpliwością inauguracyjnych meczy wyczekują kibice, którzy po raz pierwszy w tym sezonie chcą ujrzeć swoich pupili w walce o ligowe punkty. W każdej klasie rozgrywkowej znajdują się faworyci do awansu oraz drużyny grające o utrzymanie. Tegoroczne zmagania zapowiadają się niezwykle interesująco zwłaszcza, że liga wydaje się być dość wyrównana.

Ton rozgrywkom powinni nadawać spadkowicze z klasy okręgowej. Największe aspiracje na powrót do „okręgówki” ma Skaryszewianka Skaryszew, której działacze za wszelką cenę chcieli zatrzymać w swoich szeregach Daniela Grymułę, co im się zresztą udało. Jest to osobisty sukces klubu. Były zawodnik m.in. Broni Radom występujący na boiskach klasy „A” powinien być gigantycznym wzmocnieniem.

Chrapkę na awans ma również Zorza Kowala. Zatrudniając, jako szkoleniowca Tomasza Dziubińskiego, można spodziewać się sukcesu. Porady pierwszego polaka, który zdobył gola w Lidze Mistrzów powinny przynieść efekt w postaci bramek w zmaganiach nie najlepszych drużyn Europy, a w przysłowiowej serie „A”.

Od kilku dobrych lat dobrze radzą sobie również gracze Gryfu Policzna. W poprzednim sezonie, co prawda zajęli piąte miejsce, ale teraz wydają się być jeszcze mocniejszym team’em, co wiąże się z walką o pierwszą trójkę.

O czołówkę ponadto powalczą Iłżanka Kazanów, Radomiak II Radom czy Akcja Jastrzębia. Najbardziej zaangażowani powinni być piłkarze rezerw III-ligowca, którzy jak to często bywa będą wzmacniani zawodnikami pierwszego zespołu.

O miejsca w środku stawki walczyć będą, KS II Janików Kozienice, Gracja Tczów, LKS Jodła Jedlnia i KS Jastrząb. Są to drużyny, które na pewno nie raz napsują krwi faworytom, ale połowa tabeli wydaje się być szczytem ich możliwość. Choć pamiętajmy, że przed startem rozgrywek nie powinniśmy przekreślać ich szans na wysoką pozycję.

W walce o ligowy byt najmniejsze szanse ma beniaminek z Wieniawy, który po roku przerwy wrócił do klasy „A”. Do Chojniaka może dołączyć KS Chomentów, który gdyby nie wycofały się rezerwy Szydłowianki czekałby na inaugurację sezonu, z tym, że tylko w serie „B”. W tym przypadku nawet najstarsi górale wątpią w pomoc klubu kibica, który właśnie tworzy się w Chomentowie. Ciężkie boje ponadto stoczą Wisła Solec, KP Stanisławice oraz Megawat Świerże Górne. Jedynie Ci ostatnie naładowani energią z pobliskiej elektrowni mogą niczym piorun, szybko wyjść z opresji.

Podsumowując. Nadchodzący sezon 2010/11 będzie jednym z najbardziej interesujących w ostatnich kilku latach. Tu niczym we Włoskiej siatkarskiej ekstraklasie, każdy może wygrać z każdym, a zwłaszcza teoretycznie najsłabszy z najlepszym. Więc emocje jak sami państwo widzą gwarantowane. Z naszej strony pozostało już tylko jedno… ZAPRASZAMY NA STADIONY!!!

I kolejka klasy „A” gr. I:
Wisła Solec – LKS Jodła Jedlnia
KS Chomentów – KS II Kozienice/Janików
Iskra Gózd – Gryf Policzna
Chojniak Wieniawa – Akcja Jastrzębia
KS Jastrząb – Zorza Kowala
Radomiak II Radom – Iłżanka Kazanów
Megawat Świerże Górne – Gracja Tczów
KP Stanisławice – Skaryszewianka Skaryszew

autor: ~Beny 2010-08-13 09:42:20

avatar Jodla nie mądrzyj się bo w tamtej rundzie to nawet z Zalesicami dastaliście.

autor: ~anonim 2010-08-13 11:53:56

avatar eeee w mache go ? :D