Jodła żegna się z Pucharem

• autor: pietia1992 ź: własne/proch.pionki.org, 2010-08-08 20:28

Niestety nie udało się sprawić sensacji w pierwszej rundzie o Puchar Polski. Faworyzowany Proch Pionki nie bez trudu, ale zwyciężył w dzisiejszym pojedynku. Na tle takiego rywala jak zieloni podopieczni Jana Juszczaka zaprezentowali się przyzwoicie. Jedyną bramkę w meczu goście strzelili w siódmej minucie spotkania, co jak się później okazało dało awans do dalszej fazy rozgrywek.

Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy obu klubów uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Damiana Smolenia. Mecz z samego początku nie ułożył się zbyt dobrze dla gospodarzy. Już w siódmej minucie do bramki Jodły piłkę skierował Sebastian Sałek, po zgraniu piłki od Mateusza Szczepańskiego. Jak się później okazało był to jedyny strzelony gol tego dnia. Patrząc obiektywnie na mecz i postawę obu drużyn, można śmiało stwierdzić, że spotkanie było dość wyrównane, a różnica klas rozgrywkowych dzieląca te dwa zespoły, była prawie nie widoczna. Z dzisiejszej postawy podopiecznych Jana Juszczaka byli zawodnicy wyrażając swoje pochlebne decyzje. Oczywiście Proch miał swoje okazje, ale na szczeście nie potrafił ich wykorzystać. Najdogodniejszą miał zdobywca gola. Wychodząc sam nas sam z Różańskim, wstrzymał akcję i cała akcje zakończła się fiaskiem. Jodła tymczasem miała dwie bardzo dogne sytuacje strzeleckie. W pierwszej części gry na bramkę strzeżoną przez Michałka "huknął" Radosław Deja, ale piłka niestety zatrzymała się na poprzeczce. Drugą sytuację miał wprowadzony w 72 minucie meczu Sobieraj, którego strzał głową obronił bramkarz Prochu.

Zawodników Jodły można pochwalić za kilka ładnych "sklepanych" piłek, za ambicję i wolę walki jaką wykazali z wyżej notowanym rywalem z Pionek. Proch zagrał dziś na tyle dobrze, że strzelił jedną bramkę, co zaowocowało w końcowym rozrachunku awansem do następnej fazy rozgrywek. Teraz pozostało tylko życzyć powodzenia podopiecznym Łukasz Glisty w dalszej rywalizycji, a przede wszystkim w walce o ligowe punkty.

LKS Jodła Jedlnia zagrała bez Piotra Szlendaka, Adriana Borkowskiego, Grzegorza Krupy, którzy po przerwie od gry nie mieli ważnych badań lekarskich, braci Gregorczyków przebywających na pielgrzymce, Artura Zawadzkiego który opala się na wakacjach, oraz Łukasza Michalskiego czy Mateusza Witaszka.

LKS Jodła Jedlnia - KS Proch Pionki 0:1 (0:1)
Bramka:
Sałek (7')
LKS Jodła: Różański (46 Jagiełło) - D.Deja, Frączek, Rajchel (72 Sobieraj), Lipka, Jusiak, Osiński, Piotrowski, Szmit, Gromski, R.Deja
KS Proch: Michałek - D.Czekaj, Kołodziejczyk, Molga, Gębczyk - Kozicki, Hajduk (63 Banaszek), Glista, Jurczak - Szczepański, Sałek (55 K.Michalski)

Widzów: ok. 120

Wyniki I rundy Pucharu Polski:

1. KS Kozienice/Janików II - Plon Garbatka 1-3
  2. Iłżanka Kazanów - Beniaminek Radom 1-4
  3. Powiślanka II Lipsko - Skaryszewianka Skaryszew 2-1
  4. Wisła Solec - Zawisza Sienno 1-4
  5. Gryf Policzna - Zamłynie Radom 3-2