Młody zawodnik Jodły w szpitalu!!!

• autor: pietia1992, 2010-02-17 19:39
Jarosław Rysiewski, młody zawodnik klubu LKS Jodła Jedlnia. Syn znanego wśród kibiców w Jedlni Rafała Rysiewskiego, byłego zawodnika między innymi Prochu Pionki, znalazł się w szpitalu! Jak się dowiedzieliśmy, przechodzi on poważną chorobę. Od poniedziałku nic nie je i ma problemy z przyjmowaniem jakichkolwiek płynów.

Jarek ma niespełna 16 lat. W barwach Jodły występuje, od zeszłego sezonu. Teraz młody, utalentowany zawodnik przebywa w szpitalu, nie może nic jeść ani pić. Choroba jaka go dopadła, może wpłynąć źle na jego życiową pasję, czyli grę w piłkę. Mononukleoza, to właśnie ta choroba, która zaatakowała jego organizm. Teraz czeka go przynajmniej półroczna rekowalescencja.

Na tę samą chorobę chorował w dzieciństwie kapitan drużyny juniorów Piotr Jagiełło - Jest to nie zwykle męcząca choroba, przechodzi się ją nie zwykle ciężko, cały czas gorączka ok. 40 stopni. Minimum półroku ciągłego leżenia. Współczuje Jarkowi, bo wiem jak to jest ciężko – tak o swoim przypadku krótko opowiedział nam młody goalkepper Jodły.

W trakcie przechodzenia Mononukleozy występuje bardzo wysoka gorączka, złe samopoczucie, utrata łaknienia, obserwuje się powiększone węzły chłonne oraz anginę. Może nastąpić powiększenie wątroby i śledziony, obrzęk powiek. Bardzo często występują punkcikowate, krwotoczne plamki na granicy podniebienia miękkiego i twardego. W okresie zdrowienia może pojawić się zespół przewlekłego zmęczenia, charakteryzujący się trudnościami w koncentracji, uczuciem ciągłego zmęczenia, obniżeniem aktywności życiowej.

Cała drużyna, kibice oraz zarząd klubu, życzą szybkiego powrotu do zdrowia Jarkowi oraz wytrwałości rodzinie w całym jej przebiegu!!!

autor: piko1992 2010-02-17 19:40:00

Profil piko1992 w Futbolowo Cała JODŁA  z JARKIEM trzymaj się pozdro :)