Herb

Aktualności

Wysoka porażka w sparingu

• autor: pietia1992, 2010-02-13 15:03

Nie zbyt dobre warunki do gry miały dziś ekipy WinDoor Bety Radom i LKS Jodły Jedlnia. Na zbiórce przedmeczowej stawiło się 16 zawodników, z czego, aż sześciu to juniorzy, a mniej więcej połowa z pozostałych, mecze ligowe spędza na ławce rezerwowych. Brak kilku podstawowych piłkarzy było widać, zwłaszcza w drugiej połowie gry, w której Beta do bramki piłkę skierowała czterokrotnie.

Do przerwy podopieczni Jana Juszczaka nie prezentowali się źle. Owszem przegrali ją 1:0, ale nie był to wynik w pełni odzwierciedlający przebieg meczu. Dziś szansę pokazania się pod nieobecność podstawowego bramkarza Mariusza Różańskiego szansę dostał młody Jagiełło Piotr, który nie wypadł najlepiej, o czym świadczy chociażby ilość puszczonych goli i mały „prezent” dla napastnika Windooru, na szczęście niewykorzystany, a w ręcz przeciwnie strzał, o ile można nazwać to strzałem, oddany prosto w rękawice naszego goalkeppera. W dzisiejszym meczu zabrakło również takich zawodników jak Rafał Górski, Piotr Piotrowski, Mateusz Rajchel, Grzegorz Seledec, który jest kontuzjowany oraz Paweł Gromski czy Radoslaw Deja, którzy rozgrywają dziś mecze odpowiedni w Zorzy Kowala i Sokole Przytyk. Ich brak było widać gołym okiem.

W drugiej części na boisko powędrowało kilku juniorów, jak każdy zauważył, nie prezentują oni jeszcze zadowalającego poziomu, co jeszcze bardziej przyczyniło się do powiększenia przewagi Radomian. Cztery z pięciu goli, jakie dziś padły, były spowodowane błędami zawodników z pola. Jednak przy ostatniej bramce zawinił Jagiełło, który mogąc wrzucaną piłkę w pole karne i strzale z pierwszej piłki sparować, próbował ją łapać, co nie wyszło mu perfekcyjnie i futbolówka trafiła pod nogi atakującego go zawodnika Bety. Podczas tego sparingu, Jodła zaatakowała bramkę rywali kilkakrotnie jednak bezskutecznie.

Po raz pierwszy od początku okresu przygotowawczego, na meczu kontrolnym pojawił się nowy zawodnik Piotr Sobieraj, a nieuniknione, że do gry w czerwono-zielonych barwach powróci… Robert Markowski.

Beta Radom - Jodła Jedlnia 5:0 (1:0)
Jodła Jedlnia: Jagiełło – Michalski, Deja, Zawadzki, Szmit, Osiński, Frączek, Gregorczyk M, Gregorczyk B, Tomczyk, Jusiak oraz Wasiak, Stachowicz, Machnio, Sobieraj