Połowa ligi kandyduje do awansu

• autor: pietia1992, 2009-11-30 21:27
Pewnie wielu naszych użytkowników przeczytało już podsumowanie rundy jesiennej, której autorami byli redaktorzy RadomSport.pl, a w szczególności Grzegorz Stępięń. Jeśli nie, już teraz możecie śmiało przeczytać to co ukazało się w tym portalu. Jodła Jedlnia przyrównana do Janosika. Dlaczego? zobaczcie sami.
Emocje towarzyszyły rozgrywkom w każdej kolejce, sytuacja w tabeli zmieniała się jak w kalejdoskopie, niemal każdy wygrywał z każdym. Tak wyglądała jesień w grupie II klasy A. Na razie stawce przewodzą: Ruszcovia Borkowice i Zamłynie Radom, ale chętnych do awansu jest znacznie więcej.

Pierwsza runda w klasie A gr. II to klasyka gatunku. Tak powinny wyglądać rozgrywki regionalne. Nie ma murowanego faworyta, każdy z klubów i zespołów ma swoje ambicje, kibice oglądają interesujące widowiska, a bramki padają często. Można się oczywiście czepiać poziomu, stanu boisk, czy fatalnego sędziowania, ale te problemy trawią całą polską piłkę.

Z jesiennych batalii zwycięsko wyszła Ruszcovia Borkowice. Podopieczni Bogdana Szcześniaka prezentowali najrówniejszą formę i nie zaliczali jakichś spektakularnych wpadek (bo takimi nie są nawet porażki z Akcją Jastrzębia i Jodłą Jedlnia Letnisko). Co istotne dla widzów, Ruszcovia prezentowała ofensywny futbol wbijając rywalom łącznie aż 60 bramek.
Przykrych dla siebie niespodzianek nie uniknęło Zamłynie Radom i dlatego zajmuje „tylko” drugie miejsce. Mający w składzie doświadczonych, ale wciąż niezwykle wartościowych piłkarzy radomianie wciąż pozostają jednak głównym faworytem do wiosennej promocji. Tym bardziej, że wiceprezes klubu Piotr Pluta już zapowiedział kolejne wzmocnienia.
Akcja Jastrzębia prezentuje piłkę ładną dla oka, ale zbyt często nieskuteczną. Niemniej widać dobrą pracę trenera Piotra Wątorskiego i jeśli napastnicy nieco wyregulują celowniki, zespół powróci w szeregi ligi okręgowej.
Mimo kiepskiej końcówki rundy Strażaka Wielogóra trzeba uznać za rewelację jesieni. Niestety świetna postawa drużyny skończyła się wraz z… czasem letnim. Kiedy przestawiono zegary, piłkarze praktycznie przestali trenować co od razu znalazło odzwierciedlenie w wynikach.
Na pewno na więcej stać Windoor Betę Radom. W klubie jest świetny szkoleniowiec Krzysztof Witarski, potencjału drużynie też nie brakuje, przydałoby się jedynie więcej konsekwencji w grze. Ale radomianie wciąż będą zagrażać najlepszym.
Z przyjemnością patrzy się jakie postępy robi młodzież z Mazowsza II Grójec. Zespół jest oczywiście wzmacniany piłkarzami z pierwszej drużyny, ale nie zmienia to faktu, że szkolenie w grójeckim klubie odbywa się w sposób prawidłowy.
Nastroje w Orle Gielniów zmieniały się jesienią jak w kalejdoskopie. Miejsce w połowie stawki raczej nie spełnia oczekiwać kibiców, działaczy, a i trenera oraz piłkarzy. Na największe słowa uznania zasługuje 54-letni Zdzisław Babicki, który wciąż gra i zdobywa bramki dla swojego zespołu.
Jodła Jedlnia Letnisko powinna zyskać miano „Janosika” klasy A. Jak nikt inny, podopieczni Jana Juszczaka potrafili zabierać punkty „bogatym”, żeby rozdawać „biednym”.
Dobrze, że odradza się piłka w tak zasłużonym klubie jakim jest Pilica Nowe Miasto. Początkowo beniaminek płacił frycowe, ale końcówkę miał niezwykle udaną. No i ma w swoich szeregach najlepszego, zdaniem naszych Czytelników, zawodnika w klasie A - Patryka Kalinowskiego.
W złym kierunku zmierza LKS Jedlińsk. Raz, że klub został niemal zostawiony sam sobie, dwa, że wydaje się, że trener Roman Małek nie ma żadnego wpływu na zawodników. Potrzebne są zmiany, tylko czy znajdzie się osoba chętna zasiąść u steru LKS-u?
KS Błotnica stara się cieszyć grą i spisywać się na miarę możliwości. Świetnie zdaje sobie z tego sprawę trener Andrzej Sułowski w odpowiedni sposób podchodząc do poczynań swoich podopiecznych.
LZS Zalesice w ostatniej chwili znalazł się w szeregach klasy A, a jednak radzi sobie w niej całkiem dobrze. Jeżeli wiosną nie wydarzy się nic niezwykłego, powinien zachować ligowy byt.
Nieco poniżej oczekiwań spisuje się Kraska Jasieniec. Zespół stać na więcej, co chce udowodnić wiosną.
Rezerwy Sadownika Błędów miały jesienią ciężką przeprawę, ale wcale nie są gorsze od wielu rywali.
Prawdziwym pechowcem okazał się Belweder Mogielnica. Ekipa walczyła, potrafiła stawić czoła faworytom, ale nader często minimalnie przegrywała. Karta musi się kiedyś odwrócić i mimo skromnego dorobku punktowego, Belweder wierzy w utrzymanie w klasie A.
Typowym outsiderem okazał się Activ Belsk Duży. No, ale skoro tydzień przed startem rozgrywek nie wiadomo było, czy drużyna w ogóle do nich przystąpi, trudno się dziwić słabej postawie w poszczególnych meczach.