Jesień Jodły w statystykach

• autor: pietia1992, 2009-11-23 13:47
14. listopada na własnym boisku, meczem z Pilicą Nowe Miasto piłkarze Jodły zakończyli rundę jesienną sezonu 2009/2010. Przed nami długa, zimowa przerwa w rozgrywkach, która jest najodpowiedniejszym momentem do podsumowań i ocen minionej części sezonu. Poniżej przedstawimy poczynania podopiecznych Jana Juszczaka w statystykach. A jak wiemy i jak mówi stare porzekadło - statystyki nie kłamią...
Jodła w 15. meczach uzbierała 24. punkty, na które składa się 7. zwycięstw, 3. remisy i 5. porażek.

Tak zmieniało się miejsce zielonych w tabeli kolejka po kolejce:

Kolejka:IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXIIXIIIXIVXV
Miejsce:258757687766778

Jak widać, najniżej Jodła była na 8. miejscu. Najwyższą pozycję Jodła miała po pierwszej kolejce, gdzie po zwycięstwie 5:0 nad Activ-em  Belsk Duży zajmowała 3. miejsce. Pierwszą część sezonu podopieczni Jana Juszczaka zakończyli na 8. pozycji.

Najwyższe zwycięstwo Jodła odniosła 16. sierpnia w Belsku Dużym pokonując na inaugurację sezonu 5:0 miejscowy Activ i było to najwyższe zwycięstwo na wyjeździe. Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku to 3:0 w meczach z Orłem Gielniów i KS Błotnica Stara.

Najwyższy remis 2:2 padł 23 sierpnia w Kolonce w meczu przeciwko Sadownikowi II Błędów. Co ciekawe tylko jedno spotkanie Jodły na własnym boisku zakończyło się podziałem punktów.

Dwie porażaki przed własną publicznością Jodla zanotowała w pojedynkach z Kraską Jasieniec 2:4, oraz Pilicą Nowe Miasto 1:4.

Tylko w jednym meczu kibice nie dopatrzyli się bramek.

Zwycięstwa dom/wyjazd: 4/3
Remisy dom/wyjazd: 1/2
Porażki dom/wyjazd: 2/3

Stosunek bramek to 26:21. Średnio 1,73 bramek strzelonych na mecz oraz 1.40 straconych na mecz. Prawie 75% bramek Jodła strzeliła grając w roli gospodarza. Golkiperzy Jodły 11 razy musieli wyciągać piłkę z siatki na własnym boisku i 10 na terenie rywala. Najlepszym strzelcem w naszym zespole z 5. golami na koncie jest Sebastian Lipka. Cały zespół strzelił 26. bramek. Czerwoni-zieloni radzili sobie średnio jeśli chodzi o zdobywanie bramek.

Bramki strzelone dom/wyjazd: 15/11
Bramki stracone dom/wyjazd: 11/10

Strzelcy ogółem:

5 - Lipka Sebastian
4 - Frączek Bartłomiej
3 - Deja Radosław, Miecznikowski Arkadiusz
2 - Deja Daniel, Górski Rafał, Jusiak Konrad, Piotrowski Piotr
1 - Marlecki Michał, Szmit Piotr, Osiński Jarosław

W 15. spotkaniach nasi piłkarze obejrzeli 26. żółtych (co daje ponad 1.5 kartki na mecz) i 3. czerwone kartki. Bezpośrednio czerwonym kartonikiem ukarani zostali Radosław Deja, Arkadiusz Miecznikowski, Jarosław Osiński. Najbardziej "brutalnie" grającym zawodnikiem był Arkadiusz Miecznikowski, który w 15. spotkaniach obejrzał 7 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Słowo brutalnie ujęliśmy w cudzysłów, bowiem kartki niejednokrotnie były przyznawane Miecznikowskiemu za dyskusje z sędzią. Oznacza to, że kapitan Jodły w co drugim meczu był napominany przez arbitrów.

Ilość występów i minut spędzonych na boisku przez poszczególnych zawodników:

Jesienią w zespole Jodły wystąpiło 20. zawodników, ale tylko dwóch rozegrało wszystkie spotkań w pełnym wymiarze czasowym. Najwięcej minut na boisku 1350 (na 1350. możliwych) spędził Paweł Gromski i Mariusz Różański. We wszystkich 15. spotkaniach wystąpili także Daniel Deja, Radosław Deja, Frączek Bartłomiej, Lipka Sebastian. Najmniej na placu gry przebywał Łukasz Michalski - 9 minut. Cholewa Adam oraz Jagiełło Piotr nie pojawili się na boisku ani na minutę.