Herb

Aktualności

Jodła wygrywa po niesamowitym dreszczowcu!

• autor: fafal03, 2009-11-11 18:18
Piłkarze Jodły po raz kolejny w tym sezonie ograli wicelidera. Tym razem w tej roli wybiegła na boisko drużyna Akcji Jastrzębia. Mecz odbył się w koszmarnych wręcz warunkach. Boisko przypominało istne bajoro, a sam mecz - kopanine. Mimo wszystko stroną zwycięską w tym pojedynku okazała się jednak nasza "Jodełka" wygrywając ten mecz 2:1 po niesamowitym dreszczowcu, trzymającym w napięciu aż do ostatniej sekundy. Bramki dla Jodły zdobyli Sebastian Lipka i Michał Marlecki.
Pierwsza połowa była dość wyrównanym widowiskiem. Jodła szybko objęła prowadzenie, po znakomitym dograniu Piotrowskiego, oraz wykończeniu tej sytuacji przez Lipkę, lecz po kilkunastu minutach Akcja odpowiedziała również trafieniem i mieliśmy remis, który utrzymał się do przerwy.

Na drugą połowę natomiast piłkarze obu zespołów wyszli niezwykle zmotywowani. Widać było, że i jednych i drugich remis nie zadowalał. Gra stała się coraz bardziej nerwowa, a sędzia nie do końca panował nad tym co się działo na boisku. W 60 minucie spotkania, swoje umiejętności zademonstrował Michał Marlecki, a zrobił to na tyle dogłębnie, że Jodła objęła prowadzanie. Michał popisał się kapitalnym strzałem z miejsca, czubkiem buta kierując piłkę do siatki rywala. Chwilę później przed kapitalną okazją do podwyższenia prowadzenia stanął Rafał Górski, ale jej nie wykorzystał. Z każdą minutą zaczęło się robić coraz nerwowiej. Sędzia coraz częściej popełniał niezrozumiałe decyzje na korzyść gospodarzy. Wściekły na niego był nawet trener Jodły - zazwyczaj bardzo spokojny - Jan Juszczak, za co został odesłany na trybuny. Jodła mimo wszystko utrzymywała prowadzenie, i kontrolowała wydarzenia na boisku. To co stało się jednak w 3 minucie doliczonego czasu gry, przeszło najśmielsze oczekiwania wszystkich zgromadzonych. W błahej sytucji, gdy piłka wychodziła poza plac gry, piłkarz Akcji biegnąc obok Jarosława Osińskiego, padł na murawę (być może się poślizgnął), a sędzia wskazał ku zszokowaniu wszsystkich na jedenasty metr. Po meczu sam rzekomo faulowany zawodnik przyznał, że karnego nie było. Nerwy puściły prawie wszystkim. Czujący się oszukani, piłkarze Jodły głośno protestowali, wtedy sędzia wyrzucił z boiska Arkadiusza Miecznikowskiego dając czerwoną kartkę. Nie wytrzymał napięcia także jeden ze zgromadzonych na stadionie widzów głośno protestując, a z trybun musiała wyprowadzać go służba porządkowa, robiąc to przy okazji bardzo agresywnie, co wzbudziło również zdenerwowanie u zawodników i reszty kibiców. Po kilku minutowej przerwie, spowodowanej tą niezrozumiałą decyzją arbitra, w końcu piłka pojawiła się na 11 metrze. Do piłki podszedł jeden z zawodników Akcji. Jego strzał precyzyjny, ale lekki znakomicie wybronił jednak Mariusz Różański, i sprawiedliwość wzięła górę! Sędzia dość długo nie chciał zakończyć tego spotkania, ale Jodła broniąca się całą drużyną, i z wielką zaciętością doczekała się końcowego gwizdka wywożąc tym samym z Jastrzębi cenne trzy punkty. Po meczu  Jarek Osiński zagotowany , sytucją z 93 minuty  pytał sędziego dlaczego chciał okraść Jodłe z punktów.  Sędzia po meczu pokazał mu czerwoną kartkę, i wygląda na to, że Jodła w ostatnim meczu rundy jesiennej z Pilicą wystąpi  osłabiona brakiem Miecznikowskiego, Osińskiego i Górskiego, którzy będą musieli pauzować za kartki.

Akcja Jastrzębia - Jodła Jedlnia 1:2 (1:1)
Bramki dla Jodły: Lipka 10', Marlecki 60'