Herb

Aktualności

RLJ 91/92: Jodła - Zorza 2:4

• autor: pietia1992, 2009-11-01 08:42
Niestety kolejny mecz przegrali nasi juniorzy. Wzmocnieni Piotrem Szmitem i Danielem Deją, zawodnikami występującymi na co dzień w seniorach Jodły, podopieczni Sławomira Michalskiego nie podołali Zorzy Kowala. Po tej porażce gospodarze spadli na 7 miejsce w ligowej tabeli.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, po której przyjezdni wygrywali już 4:0. Pierwsza bramka była ozdobą tego pojedynku. Z piętnastego metra pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się zawodnik gości. Po chwili było już 2:0, a bramkę sprowokował nasz bramkarz., wyrzucając piłkę do Konrada Lipca, do którego szybko "doskoczyło" dwóch piłkarzy rywali, tym samym odbierając futbolówkę "Daltonowi" i znajdując się sam na sam z Piotrem Jagiełło, bez większych problemów napastnik Zorzy skierował piłkę w długi róg bramki. Kolejnego gola przyjezdni zdobyli po rzucie wolnym. Jednak piłka nie wpadła bezpośrednio po jego wykonaniu. Goalkepper Jodły najpierw obronił strzał, ale po chwili skapitulował, gdy piłka trafiła do nieobstawianego zawodnika. Rywale nie zbaczali z kursu i jeszcze przed przerwą dobili gospodarzy aplikując im jeszcze jedno trafienie. W przerwie miejscowi zastanowiali się z czego wpadły te bramki, nie mogli uwierzyć, że Zorza wygrywa z nimi już czteroma bramkami. Zmotywowani ostatnim przegranym pojedynkiem z Prochem Pionki podopieczni Sławomira Michalskiego, uwierzyli że moga co najmniej zremisować. Przecież Proch strzelił im w ciągu 45 minut 9 goli, to dlaczego nie mieli by tego dokonać młodzi futboliści 'jodełki'. Ta motywację była widać od samego początku, co prawda udało się strzelić się tylko dwie, to mogłbyć remis, ale swoje "setki" marnowali kolejni gracze. Kilkoma paradami popisał się Jagiełło Piotr, który zastanawia się nad zmianą barw klubowych już po rundzie jesiennej. Również Piotr Tomczyk popisał się skutecznością, zdobywając obydwa gole. W drugiej połowie, cała drużyna zagrała dobrze, za co należa się jej brawa. Teraz tylko zostało rozgreć im mecz kończycy pierwszą część sezonu z Polonią Iłża.

Jodła Jedlnia - Zorza Kowala 2:4 (0:4)