Herb

Aktualności

Przygnębiająca porażka.

• autor: fafal03, 2009-10-24 17:40
Na stadionie w Wielogórze, piłkarze Jodły spotkali się z liderem tabeli Klasy A - Strażakiem Wielogóra. "Jodełka" tym razem jednak zawiodła, przegrywając aż 0:3. Trzeba jednak przyznać, że zasłużyła przynamniej na niższy wymiar kary, ponieważ mecz wbrew pozorom był dość wyrównanym pojedynkiem.

Mecz rozpoczął się od naporów piłkarzy Jodły, którzy od pierwszych minut toczyli grę na połowie przeciwnika, i byli stroną przeważającą. Jedną z najgroźniejszych sytuacji Jodełka miała po rzucie wolnym, którego wykonawcą był Rafał Górski. Mocno uderzona piłka, przedarła się przez mur, ale kapitalnym refleksem wykazał się bramkarz gospodarzy, i intuicyjnie wybił tą piłkę. Po strzałach "Fafała" Jodła miała zresztą najgroźniejsze sytuacje w tej połowie, ale bramkarz gospodarzy spisywał się rewelacyjnie, najpierw broniąc kolejny ze strzałów lecący w "okienko" bramki, a potem odbijając piłkę lecącą w kierunku długiego słupka. Gdy bramkarz wyczyniał cuda na bramcę, piłkarze Strażaka skontrowali zespół atakujących, i choć w pewnym momencie wydawało się, że nic z tej akcji nie będzie, to jednak Paweł Gromski w dość błahej sytuacji nieprzepisowo powstrzymał jednego z napastników Strażaka, i Pani Sędzia podyktowała jedenastkę, którą na gola zamienił Cezary Kiraga. Jodła niezwruszona tym golem, próbowała odrobić straty, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. Praktycznie w ostatniej akcji pierwszej połowie, Strażak dobił przeciwnika, poraz kolejny kontrując rywala i popisując się skutecznym wykończeniem. Zastanawiające jest to, jak dwóch zawodników gospodarzy, uporało się z całą linią defensywną Jodły. Jak widać takie sytuacje się zdarzają, i do przerwy mieliśmy wynik 2:0.

Druga połowa to wyrównane widowisko, ale bez jakiś groźniejszych sytuacji podbramkowych. Jedną z niewielu wykorzystał Krzysztof  Grzyb, strzelając drugą bramkę w tym meczu i kładąc tym samym rywala "na deski"

Zespól Strażaka zadedykował zwycięstwo swojemu koledze Sebastianowi Majowi, który w dniu meczu zmienił stan cywilny. Również w imieniu wszystkich piłkarzy i kibiców Jodły Jedlnia - portal jodlajedlnia.futbolowo.pl, pragnie życzyć młodej parze, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Jodła: Różański - Lipka, Gromski, Szmit, Seledec - Górski (67. Piotrowski), Miecznikowski, Osiński, Frączek, R.Deja, D.Deja (46. Marlecki),

Strażak: Wójcik - Jackowski, Iwański, Kozicki, Golus (89. Mazur), Ziółek (87. Gorzkowski), Jurek, Panek, Mazurkiewicz, Grzyb, Kiraga (85. Belka).

Jodła Jedlnia - Strażak Wielogóra 0:3 (0:2)

Bramki: Kiraga 27', Grzyb 44', 83'.