Juniorzy... trening to coś wspaniałego!!!

• autor: pietia1992, 2009-10-08 14:42
Trening – jest to najważniejsza część z całego cyklu tygodniowych zajęć każdego piłkarza. Najważniejsza, ponieważ bez treningu nie można się dobrze zaprezentować w meczu, nie mamy siły, a same umiejętności nic nie dadzą, jedynie przez pierwsze piętnaście minut, choć i to dla niektórych stanowi dużą „barierę”.
Każdy zawodnik, z każdego klubu wie dobrze, że bez treningu nie ma siły biegać za piłką, Starcza jej tylko na nie całe 15 minut, a co się dzieje przez resztę czasu. Mecz trwa przecież 90 minut, a my po „piętnastu” nie mamy już sił.! Jaki styl prezentujemy przez pozostałą część spotkania? Łatwo się domyśleć. . . Zero krycia, zero pomocy w obronie, nie moc kopnięcia piłki, nerwy spowodowane tym że nie możemy pomóc własnej drużynie w osiągnięciu celu. Dzieje się tak tylko z tymi którzy nie uczęszczają na zajęcia.

Jednak na szczęście są też tacy, którzy mają ambicje, chcą za wszelką cenę coś osiągnąć ze swoim klubem, chcą walczyć o każdy punkty. Na boisku wręcz, będą gryźć trawę, aby wypaść jak najlepiej tylko można. Najgorsze jest to, że nie jest ich wielu. Tych co trenują i grają pod wodzą Sławomira Michalskiego będzie nam łatwiej wymienić. Najczęściej widziani to: Kapecki, Jagiełło, J. Rysiewski, M. Rysiewski, Rajmek, Rajchel, Winiarski, Chołuj., a co w tym wszystkim najciekawsze z podstawowego składu trenuje tylko bramkarz Jagiełło Piotr i obrońca Jarosław Rysiewski. Wyjściowa jedenastka teraz powinna się trochę zmienić, a my miejmy nadzieje, że Ci o nie trenują znajdą czas choć raz w tygodniu na odbycie treningu.

Jakie argumenty przemawiają za tym, że nie uczęszczają na trening, najczęściej jest to szkoła. Ale „szkoła nie zając nie ucieknie” i choć raz w tygodniu wypadało by przyjść na trening każdemu z osobna. RAZ W TYGODNIU, ale co zrobić, jak nikomu się nie chce, siłą ich nie zmusimy. Ale teraz pytanie do tych grajków, dlaczego nie potraficie znaleźć czasu aby przyjść na trening na którym jest 7,8 zawodników, a na meczu zjawiacie się w sporej liczbie 15-18. Przecież nikt was nie zmusza do grania. Możecie nie przychodzić na treningi, ale jeśli nie trenujecie nie przyjeżdżajcie też na mecze. Wolimy zagrać w ośmiu, i przegrać bardzo wysoko, niż grać w 11 z zawodnikami, ściślej mówiąc „Pajacami”, i zwyciężyć, zremisować, lub też minimalnie przegrać.

Cały artykuł dotyczy zespołu juniorów starszych klubu LKS „Jodła” Jedlnia-Letnisko.

autor: ~dżeku 2009-10-11 19:10:23

avatar Popieram, albo się coś robi na poważnie albo nie robi wcale szczególnie jeżeli później zakładacie koszulki Jodły i przynosicie wstyd jej wstyd na cały powiat. Moglibyście się postarać żeby w seniorach w przyszłości nie jeździć po jakiś wiochach po 200 mieszkańców jak teraz bo Jedlnia ma 4 tys i MINIMUM w okręgówce wypada grać. Wstyd bo taka Jastrzębia ma 800 mieszkańców a skład potrafi zebrać żeby być liderem.