Herb

Aktualności

Jodła ma szczęście do wiceliderów!

• autor: fafal03, 2009-10-03 17:36
Co jakiś czas, wicelider tabeli się zmienia, jednak nadal nie zmienia się to, że gdy przyjedzie on do Jedlni, to wyjeżdza z niej pokonany. Tak było i tym razem! Po zwycięstwach z poprzednimi wiceliderami: Orłem Gielniów (3:0), oraz Ruszcovią Borkovice (3:1), tym razem piłkarze Jodły rozprawili się z radomską Betą wygrywając 1:0, po niesamowitym dreszczowcu, pełnym walki i poświęceń, oraz po znakomitym uderzeniu grającego mimo kontuzji nosa - Bartka Frączka.
Początek pierwszej połowy, pokazał wyraźnie, że żadna drużyna nie zamierza tutaj odstawiać nogi. Zarówno jedni jak i drudzy grali na pograniczu faulu, walcząc o każdą piłkę. Pierwsze groźne okazje miała Beta, jednak znakomicie dysponowany był tego dnia - Mariusz Różański. Na boisku nie zabrakło nawet krwi! Po walce o górną piłkę, padł na boisko przypadkowo uderzony w twarz Bartek Frączek. Krew z jego nosa leciała strumieniem, i przez moment zadrżali wszyscy. Ten jednak zapewnił trenera, że chcę grać dalej. Spędził kilka minut poza boiskiem, wybiegł z opatrunkiem i zaledwie po kilku minutach miała miejsca akcja, która jak sie okazało później, roztrzygnęła losy tego meczu. Zamieszanie w polu karnym gości, piłka znajduje się na 16 metrze, dobiega do niej wspomniany, już opatrzony - Bartek Frączek i popisuje się kapitalną bombą, po której bramkarz Bety nie miał nic do powiedzenia. Korzystny rezultat utrzymuje się do przerwy, i kibice po tej części gry mieli spore powody do radości.

W drugiej połowie piłkarze Jodły, zdecydowali się na bardziej defensywną grę, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontrataki. Jeden z najgroźniejszych miał miejsce w 68 minucie, kiedy to Rafał Górski posłał prostopadłą piłkę do Bartka Frączka, jednak mimo stuprocentowej okazji, nie zdołał on przechytrzyć bramkarza. Im bliżej końcowego gwizdka, tym bardziej odkrywali się goście, którzy za wszelką cenę chcieli urwać Jodle, choćby punkt. Jak się okazało nie udała im się ta sztuka, a wszystko za sprawą niezwykle ambitnej, pełnej walki i poświęceń grze Jodełki. Widać było zespołowość, każde ogniwo zepsołu wykazało się pełną chęcią zdobycia trzech punktów, i zostawiło mnóstwo zdrowia na boisku. Efekt? Trzy punkty i powrót do gry o czołowe miejsca! Oby tak dalej!

JODŁA JEDLNIA - WINDOOR BETA RADOM 1:0 (1:0)
Bramki: Frączek 43'

Skład Jodły: Różański - Gos, Gromski, Szmit, Seledec - Lipka, Osiński, Górski, D.Deja - R.Deja (90' Jusiak), Frączek