LKS Jodła Jedlnia - strona oficjalna

Strona klubowa
Herb

Aktualności

Zamieszanie w rozgrywkach R.O.Z.P.N.

  • autor: S. Szymczak/echodnia.eu, 2009-09-30 11:19
Od nowego sezonu kluby piłkarskie z klasy okręgowej oraz klas A i B mają obowiązek pisemnie poinformować zespół rywala o terminie meczu. Pismo należy wysłać najpóźniej 14 dni od terminu pojedynku. Dotychczas wystarczyło tylko złożyć informację w siedzibie Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
WYKORZYSTALI GAPIOSTWO

Problem jednak w tym, że niektóre kluby zapominają lub nie są w stanie określić terminarza meczu na dwa tygodnie przed meczem. Większość z nich nie jest gospodarzem obiektu, na którym rozgrywa mecze i wystarczy, że władza gminna w tym samym czasie zechce zorganizować dożynki, czy festyn rodzinny i trzeba przekładać mecz. W taki sposób mecz z Zodiakiem Sucha chciał przełożyć Klub Sportowy Magnuszew. Pismo wysłał za późno i Zodiak to wykorzystał i nie pojechał na mecz. Dostał punkty walkowerem. 

- Nie jest łatwo z dnia na dzień załatwić autokar na inny termin – tłumaczył Tadeusz Łukiewicz, trener Zodiaka. 

Pisma o czasie nie dostała od Klubu Piłkarskiego Stanisławice, Iłżanka Kazanów, a wcześniej gratisowe punkty dostał Strażak Wielogóra, bo wykorzystał gapiostwo KS Błotnica. Na tym się jednak nie skończy, bo już dochodzą nas słuchy od ko-lejnych klubów, które z radości zacierają ręce, bo nie otrzymały pisma od rywali na najbliższe kolejki. 

GRYFIA ZAGRAŁA FAIR


- Przepis narzucił nam Mazowiecki Związek Piłki Nożnej po to, aby zdyscyplinować kluby. Nie rozumiem, gdzie tkwi problem, skoro większość klubów potrafi systematycznie wysyłać pisma, a niektórzy mają najwyraźniej bałagan w swojej dokumentacji – mówi Przemysław Bukowski, kierownik biura ROZPN.

Jak dotąd tylko Gryfia Mirów zagrała fair play i mimo, że dostała z opóźnieniem pismo od LUKS Ruda Wielka, to miro-wianie pojechali i wywalczyli punkty na boisku. Nie jest jednak powiedziane, że Gryfia zawsze zamierza grać fair. 

- Jak patrzę na to co wyprawiają inne kluby to się zastanawiam, czy jechać do Chotczy. Od tamtejszej Wisły do dziś nie staliśmy pisma. Decyzję niech podejmie zarząd klubu – mówi Artur Koniarczyk, trener Gryfii. 

KOMISJA ZAWIESZONA

Walkowery się posypią jeszcze z innego względu. Do dziś nie zweryfikowano kilku boisk w regionie radomskim, na którym są już wyznaczone spotkania. B-klasowy Petrus Radom, czeka, aby wejść na nowo wybudowane boisko przy ul. Rapackiego. Iłżanka Kazanów ma grać wreszcie przed własną publicznością. Radomiak również czeka, aby zweryfikowano obiekt na dole, tuż obok głównego stadionu. Drużyny przyjezdne, które miały grać na tych boiskach mogą właściwie nie przyjeżdżać, bo przecież i tak dostaną pisma z opóźnieniem, dzięki czemu skorzystają z gwarantowanego walkowera. 
Nie ma kto zweryfikować boisk., bo Komisja Licencyjna została zawieszona. 

- W czwartek zbiera się zarząd okręgu, który zbada sprawozdanie dotychczas działającej komisji i wówczas podjęte będą dalsze decyzje. Do tego czasu nie będą przeprowadzane weryfikacje boisk – dodał Bukowski.

  • Komentarzy [2]
  • czytano: [212]
 

autor: ~aa 2009-09-30 16:23:25

avatar ROZPN to są barany !!


autor: ~anonim 2009-09-30 16:25:16

avatar

tylko że na pierwszy mecz z activem nie wiedzieliśmy jeszcze w piątek kiedy mecz bedzie i pojechalismy


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Ostatnie spotkanie

LKS Jodła JedlniaGryf Policzna
LKS Jodła Jedlnia 1:0 Gryf Policzna
2010-09-12, 15:00:00
     

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. slimak1b 9
2. pietia1992 5
3. anida2012 4
4. DZOZEF 1

Reklama

Logowanie