Bawmy się! Ponad pół wieku za nami!!!

• autor: pietia1992, 2009-09-23 18:42
Za nami weekend pełen emocji sportowych, związanych z obchodami 60-lecia Ludowego Klubu Sportowego Jodła Jedlnia-Letnisko. Cały cykl imprezy rozpoczął się w piątek o godzinie 18 w restauracji „Pod Różami”, a zakończył w niedziele wieczorem, na stadionie w Kolonce.
Pierwszego dnia uroczystości odbywały się we wcześniej wspomnianej restauracji. Wręczono wiele orderów i upominków, dla byłych zawodników i piłkarzy oraz przybliżono historie jednego z najstarszych Ludowych Zespół Piłkarskich jakim jest oczywiście „Jodła”.

Drugiego dnia, wszyscy przenieśli się na stadion sportowy w Kolonce koło Jedlni-Letnisko, gdzie o godzinie 11:00 rozpoczął się otwierający sobotni cykl imprezy mecz Radomskiej Ligi Juniorów pomiędzy LKS-em Jodła Jedlnia, a zespołem Orła Wierzbica. Gospodarze ulegli faworytowi do awansu, aż 0:5. Jednak to był dopiero początek emocji. Mianowicie wszyscy czekali na I Jubileuszowy Bieg „Jodełka”. W maratonie wystartowało ponad 60 osób, co jak na tak krótki okres przygotowań daje dobry wynik. W zawodach biegowym udział brali zarówno dzieci jak i dorośli. Wyznaczonych zostało kilka rozmiarów tras. Dzieci biegały na dystansie 100-800 metrów, młodzież i kobiety na 5 km, a mężczyźni przemierzyli trasę mierzącą 10 km. (Wyniki biegów poniżej). Po „Jodełce”, przyszedł czas na prawdziwy rarytas dla kibiców z Jedlni. O godzinie 16:00 na boisko wybiegli piłkarze Jodły Jedlnia i wicelidera zespołu Ruszcovii Borkowice. W tym ważnym dla klubu dniu zwyciężyli gospodarze, pokonując przyjezdnych 3:1.

Ostatni dzień rozpoczęty został Mszą Świętą, po której zostały złożone kwiaty na grobach byłych działaczy i zawodników LKS-u Jodła Jedlnia. O godzinie 14:00 wszyscy przenieśli się na stadion w Kolonce, aby oglądać mecz Oldbojów Jodły z resztą świata. Mecz zakończył się rezultatem 4:4, ale nie wynik był tu najważniejszy. Ważne, że uroczystość się udała, dopisała pogoda i byłą świetna zabawa.

Wyniki I Jubileuszowego Biegu "Jodełka":

I Jubileuszowy Bieg - Jodełka - Młodzież

I Jubileuszowy Bieg - Jodełka - Kobiety