Wicelider poległ w Jedlni!

• autor: fafal03, 2009-09-06 10:25
Na stadionie w Kolonce, Jodła Jedlnia zmierzyła się w sobotnie popołudnie z wiceliderem drugiej grupy Klasy A regionu radomskiego - Orłem Gielniów. Faworytem tego spotkania był bezwątpienia Orzeł, który w tym sezonie nie stracił ani jednego punktu. Piłkarze z Gielniowa przyjechali jednak osłabieni, bowiem zawodnik tego klubu brał ślub, a kilku innych było zaproszonych na tą uroczystość w czym Jodła upatrywała swoją szansę. Na ile podziałało te osłabienie? Nie wiadomo, jednak Jodła bezproblemowo i pewnie wygrała ten mecz 3:0, a wynik mógł i powinien być zdecydowanie wyższy.
Jodła zaczęła z wielkim zaangażowaniem i praktycznie w pierwszych kilkunastu minutach powinna wysoko prowadzić. Pierwsza sytuacja miała miejsce po długim podaniu Górskiego, do którego wybiegł Radek Deja, wyprzedził obrońców, ale stając sam na sam z bramkarzem, próbował go zwieść, a bramkarz wyczuł jego zamiary i zażegnał niebezpieczeństwa. Po chwili przed kapitalną okazją stanął po podaniu Miecznikowskiego, Jarek Osiński, jednak mimo dość prostej sytuacji, za daleko wypuścił sobie piłkę i bramkarz nie miał problemów z jej złapaniem. Jodła atakowała raz za razem, a sytuacji była naprawdę cała masa. Po jednej z nich, w końcu Jodła objęła prowadzenie. Rafał Górski posłał piłkę za obrońców gości w kierunku Daniela Deji, ten wykonał istny wyścig z bramkarzem Orła, który zdecydował się wyjść z bramki. Jak się okazało zwycięzcą tego wyścigu był Daniel, który podbił piłkę nad wychodzącym golkiperem, a ta wpadła do siatki! Chwilę później niemal kopia sytuacji bramkowej. Znów z prawej strony podaje Górski, znów do stuprocentowej sytuacji dochodzi Daniel Deja, jednak tym razem piłka po jego strzale, przeszła nad poprzeczką. Kolejną dogodną stytucje o której trzeba wspomnieć miał Bartek Frączek, po podaniu Miecznikowskiego. Niestety również i on nie miał szczęścia i nie zdobył bramki. Na zamknięcie tych niezwykle nieskutecznych poczynań Jodły przed kapitalną okazją stanął Rafał Górski. Po wrzutce Bartka Frączka, bramkarz dość pewnie wyszedł do piłki i wyłapał ją, jednak po chwili wypuścił niespodziewanie z rąk. "Fafał" dość zaskoczony tą sytuacją, szybko kopnął piłkę w stronę bramki, ale ta do niej nie trafiła. Ta kolejna niewykorzystana sytuacja zakończyła pierwszą połowę.

W drugiej połowie piłkarze z Jedlni grali nieco spokojniej, ale w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Po rzucie rożnym piłka wpadła pod nogi Miecznikowskiego, ale ten przestrzelił. Chwile potem, znów przed kapitalną stuprocentową okazją stanął Osiński, jednak znów nie zdołał pokonać bramkarza Orła. Wreszcie po nieco ponad kwadransie drugiej połowy, Bartek Frączek popędził lewą stroną boiska, zauważył wychodzącego na dobrą pozycję Rafała Górskiego któremu zagrał piłkę, Rafał swoim zwodem położył obrońcę gości, po czym to samo zrobił z bramkarzem, i pewnie skierował piłkę do bramki i Jodełka prowadziła już 2:0. W samej końcówce, Jodła przypieczętowała trzecią bramką swoje zwycięstwo a w dużej mierze przyczynili się do niej zmiennicy. Najpierw znakomitym podaniem popisał się wprowadzony w 88 minucie Łukasz Michalski, widząc, że jest na spalonym nieruchomo stanął wprowadzony w 85 minucie Zawadzki, do piłki wystartował zza lini obrony Jarek Osiński, podciągnął piłkę na pole karne Orła, zagrał do Bartłomieja Gregorczyka wprowadzonego w 80 minucie, który wykonał dobry zwód, po którym obrońca z Gielniowa ściął naszego zawodnika, a sędzia bez żadnych wątpliwości podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Sebastian Lipka, i Jodła tym samym "sprowadziła na ziemie" wicelidera, a dzięki zdobytym punktom, złapała kontakt z czołówką.

Jodła Jedlnia - Orzeł Gielniów 3:0 (1:0)
Bramki: D.Deja 21', Górski 61', Lipka 90'(k)

Skład Jodły:
Różański - Lipka, Gos, Gromski, szmit - Górski (70' Rajchel), Frączek (88' Michalski), Osiński, Miecznikowski (85' Zawadzki) - D.Deja, R.Deja (80' B.Gregorczyk)

autor: slimak1b 2009-09-12 10:59:28

Profil slimak1b w Futbolowo uzupelnijcie w lidze typerow kolejka 3. kraska jasieniec 2-3 beta radom  zrodlo: www.90minut.pl/liga/0/liga4499.html

autor: pietia1992 2009-09-12 13:34:47

Profil pietia1992 w Futbolowo dzięki wielki