Oceniamy szanse na awans

• autor: pietia1992, 2009-08-19 09:41
Dziś odbędą się niemal wszystkie spotkania w okręgowym Pucharze Polski. Zatem postanowiliśmy wystawić komentarz do każdego z pojedynków i wskazać faworyta do awansu. Przypomnijmy, że odbył się już jeden mecz z udziałem Kraski Jasieniec i Mogielanki Mogielnica. Wygrała Mogielanka, na którym również byśmy wskazywali w dzisiejszej analizie.
Megawat Świerże Górne – KS Kozienice Janików
Megawat jest świeżo upieczonym zespołem klasy „A’. Natomiast KS Kozienice Janików ma za sobą dwa bardzo dobre sezony, uzyskując w każdym z nich awans. Teraz podopieczni Jacka Prockiego występują na czwarto-ligowych boiskach. Nasz typ: 2

Proch Pionki – Plon Garbatka
Zarówno Proch jak i Plon występują na tym samym szczeblu rozgrywek. W ostatnich dwóch meczach to podopieczni Jerzego Leszczyńskiego wychodzili zwycięsko z każdego z pojedynków. Jednak gospodarze mają młody bardzo dobry zespół. Nasz typ: 1

Gracja Tczów – Zwolenianka Zwoleń
Wzmocniona Zwolenianka, jest pewnym faworytem do uzyskania awansu do kolejnej fazy, jednak nie zawsze wygrywa faworyt, czasami zdarzają się niespodzianki, ale w tym spotkaniu chyba nie możemy się niczego specjalnego spodziewać.

Sadownik Błędów – KS Warka
W tym spotkaniu nie można wskazać faworyta. Czy wygra Sadownik, czy wygra Warka niespodzianki nie będzie, mimo że dzieli te zespoły jedna klasa rozgrywkowa. Jednak wyżej notowana drużyna, nieco się osłabiła po tym jak spadła do klasy Okręgowej, a potem ponownie znalazła się wśród zespołów czwarto-ligowych.

WinDoor Beta Radom – Pilica Białobrzegi
Beta na tle Pilicy raczej nic ciekawego nie pokaże, a zwłaszcza nie pozwoli na to najbardziej doświadczony w ekipie z Białobrzegi, mający za sobą występy w Legi Warszawa czy Radomicku Radom Jacek Kacprzak.

Zamłynie Radom – Jodła Jedlnia Letnisko
Te dwa zespoły występują w radomskiej klasie „A” grupie II. W pierwszej kolejce obie drużyny zwyciężyły. Zamłynie wygrało 6:1, a Jodła 5:0. Będzie to jednak dobry sprawdzian przed Ligi. Według nas faworytem pojedynku jest Zamłynie, w którego szeregach występują Marcin Rosłaniec czy Adam Śniegocki.
Nasz typ: 1

Ruszcovia Borkowice – Szydłowianka Szydłowiec
Osłabiona przed sezonem Szydłowianka, z powodów finansowych i tak powinna sobie poradzić z Ruszcovią Borkowice, mimo że do zespołu prowadzonego przez Bogdana Szcześniaka dołączył Adam Najdzik.

Oronka Orońsko – Orzeł Wierzbica
Tu jest wielki znak zapytania. W Orońsku zapowiada się na wielkie show, przy licznej publiczności. Na inauguracyjnym meczu było około dwóch tysięcy kibiców, teraz władze klubu spodziewają się około 5 tysięcy, a dzieje się tak za sprawą proboszcza, który zareklamował mecz z ambony. Także kto, wygra czy niesiona dopingiem drużyna Oronki, czy

Zorza Kowala – Wulkan Dróg Zakrzew
Zorza Kowala to beniaminek klasy okręgowej, natomiast z drużyny z Zakrzewa odeszło wielu zawodników. Mimo to Wulkan wygrał na inauguracje i raczej w tym meczu nie zawiedzie swoich kibiców.