Herb

Aktualności

Historyczna wygrana z Centrum!!

• autor: pietia1992, 2009-08-09 19:05

Za nami pierwsza runda okręgowego Pucharu Polski, w której to podopieczni Jana Juszczak w wyjazdowym spotkaniu rozegranym na sztucznej nawierzchni pokonali Radomskie Centrum. Jest to historyczne zwycięstwo ponieważ nigdy wcześniej Jodła nie pokonała naszego dzisiejszego rywala.

Nie tak wyobrażali sobie początek spotkania gospodarze tego pojedynku. Jodła rozpoczęła ten mecz od wysokiego C. Najpierw w 5 minucie rzut karny wykrzystał Sebastian Lipka, a dosłownie kilka sekund później na 2:0 podwyższył Deja Radosław. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać jedynie niecały kwadrans, wtedy to Gierule pokonał Frączek, wyprowadzając tym sam Jodłę na trzy-bramkowe prowadzenie. Po tym golu mogło się wydawać, że Radomianie nie mają żadnych szans na zwycięstwo i powoli zawodnikom odechciewa się grać. Jednak tuż po zdobyciu gola przez Bartka, goalkeppera Jodły pokonał Grylak, co zachęciło podopiecznych Sebastiana Starobrata do dalszej gry. Po chwili piękną bramkę mierzonym, silnym strzałem w długi róg zdobył ponownie Deja. Jednak gospodarze odpowiedzieli na to trafienie wykorzystując 11-nastkę.

Po przerwie piłkarze Centrum stracili kolejnego gola, którego autorem był Frączek. Później mało kto wierzył w to, że gospodarze mogą jeszcze sporo namieszać. Najpierw w  60, następnie w 65 do stanu 4:5 doprowadzili kolejno Drabik i Chodyra. Ostatnie 25 minut były bardzo nerwowe. Podopieczni Jana Juszczaka nie mogli uchronić się od ataków gospodarzy, bacznie grając w obronie i nie pozwalając oddawać strzałów na bramkę chroniną przez Mariusza Różańskiego, który wybronił kilka doskonałych sytuacji bramkowych.

Przypomnijmy, że w następnej fazie do rozgrywek przystąpią zespoły IV ligi.

Okrzyk

(Przed spotkaniem jeden z zawodników zapytał kto wygra mecz? wszyscy głośno odpowiedzieli Jodła!! i jak się później okazało nie mylili się)

Sebastian Starobrat

(Sebastian Starobrat trener Centrum Radom bardzo entuzjastycznie przeżywał pucharowy mecz z Jodłą)

CENTRUM RADOM – JODŁA JEDLNIA LETNISKO 4:5 (2:4).

Bramki: Grylak (23.), Koszałka (38 - karny), Drabik (60.), Chodyra (65.) - Lipka (5. - karny), R. Deja (6., 33.), Frączek (20., 55.)
Centrum: Gierula - Tokarski, Sawicki, Drabik, Koszałka, Marszałek (70 Gaworski), Słomka (35 Senderowski), Grylak (75. Okoński), Szewczyk, Chodyra, Krzosek.
Jodła: Różański - Borkowski, Osiński, Seledec, Szmit, Gos, Miecznikowski, Frączek (88. Rajchel), Lipka (40. Piotrowski), R. Deja (80. Gregorczyk M), D. Deja.