Herb

Aktualności

Wyrównany bój w Kaszowie

• autor: pietia1992, 2010-05-22 14:51

Z wielkim animuszem przystąpili do dzisiejszego pojedynku podopieczni Jana Juszczaka. Prowadzenie objęli już w 12 sekundzie meczu. O wynik na boisku w Błotnicy nie było jednak łatwo. Dopiero w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść Jodły przechylił Piotr Piotrowski. To zwycięstwo piłkarze zadedykowali szkoleniowcowi Janowi Juszczakowi, który powrócił na ławkę trenerską po dwutygodniowej przerwie.

Powracają do formy Bartłomiej Frączek rozpoczął strzelanie w dzisiejszym spotkaniu. Pierwsze trafienie zaliczył już 12 sekund po pierwszy gwizdku sędziego. Zawsze waleczny piłkarz Jodły, nie zamierzał spoczywać na laurach w drugiej części meczu dokładając jeszcze jednego gola. Temu zawodnikowi należą się wielkie brawa. Mimo nabawienia się urazu (skręcona kostka) dograł mecz do końca. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a na słowa uznania zasłużył Mariusz Różański broniąc w 10 minucie rzut karny. Tego meczu goalkepper nie będzie wspominał miło. Po złej interpretacji jego słów przez arbitra ujrzał żółtą kartkę. Nic by z tego nie było, ale jest to jego czwarta żółta kartka w sezonie, więc Różański nie będzie mógł wystąpić w środowym pojedynku z Orłem Gielniów.

Kibiców może cieszyć narastająca forma strzelecka Piotra Piotrowskiego. Po nieudolnych próbach pokonania bramkarza Mazowsza Grójec w poprzedniej kolejce, dziś wykazał się nie zwykłym kunsztem strzeleckim. Tak powinno być. Napastnik powinien wykorzystywać nadarzające się okazję. Dziś z czterech dogodnych sytuacji do zdobycia gola, wykorzystał dwie. Do tego został bohaterem dzisiejszego spotkania. Przy stanie 3:3, w doliczonym czasie gry ustalając wynik meczu.

Swoje okazje marnowali inni. Sebastian Lipka trafił w słupek, a Daniel Deja w poprzeczkę bramki. Ze swojej postawy nie może być zadowolony Piotr Tomczyk. Wprowadzony w drugiej części gry napastnik Jodły pokazał tyle, co nic, czym zasłużył sobie na opuszczenie murawy. To powinno dać trochę do myślenia młodemu piłkarzowi. Poziom seniorskiej piłki różni się od gry w juniorach, a zwłaszcza w radomskiej lidze juniorów 91/92. Piotrek musi teraz wyciągnąć wnioski ze swojej gry i nie popełniać tych samych błędów w przyszłości.

KS Błotnica Stara – LKS Jodła Jedlnia 3:4 (1:2)