Póki piłka w grze

• autor: pietia1992, 2010-05-21 14:22

Jeszcze nie jest wiadomo ile drużyn spadnie do klasy B, więc ligowcy walczą do końca o ligowy byt. Ostatni sezon na A-klasowych boiskach spędził GKS Belsk Duży. Jednak piłkarzom outsidera rozgrywek można pogratulować ambicji. Mimo, że myślami nie ma ich w obecnej lidze, to i tak pozostają w grze, nie oddając punktów walkowerami. Jest to dobry krok tych piłkarzy, doświadczenie uzyskane dzięki grze z lepszymi rywali może tylko zaprocentować w przyszłości.

Nadzieje na utrzymanie mają w Mogielnicy. Belweder nie boji się nikogo i walczy do końca. Za poziomem, jaki prezentuje ten zespół na wiosnę, gra w obecnej lidze im się po prostu należy.

W sobotę szansę na to miano może stracić Kraska Jasieniec, która na własnym boisku podejmuje uciekających ze strefy spadkowej piłkarzy Sadownika II Błędów.  Jeśli wygrają goście, o utrzymanie w Jasieńcu może być trudno.

Nie ciekawie robi się również w Nowym Mieście. Pilica po sensacyjnej pierwszej rundzie na wiosnę zdobyła tylko jeden punkt. Jeśli teraz przegrają w Jedlińsku, a ten scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny, przewaga z rundy jesiennej może okazać się zbyt mała.

Z klasą „A” żegnają się powoli w Zalesicach. W niedzielę LZS podejmie lidera z Borkowic. Szanse w tym meczu na ugranie choćby oczka są niemal zerowe. Tym samym LZS Zalesice tak samo jak GKS Belsk Duży za rok zagrają już na niższym poziomie.

Po tej kolejce, może okazać się, kto zajmie dwie, gwarantowane spadkiem pozycje. Jednak do póki nie wiadomo ile drużyn będzie nękało widmo degradacji, rozgrywki staną się jeszcze ciekawsze.

W górze tabeli nic nie powinno się zmienić. Jak wspominaliśmy Ruszczovia gra w Zalesicach, więc tylko najbardziej kochający kibic rywali mógłby zostawić u bukmachera spore pieniądze obstawiając zwycięstwo swoich pupili, które jest nie możliwe w realnym świecie.

Najciekawiej, tak jak w poprzedniej rundzie będzie na derbach Radomia! Beta Radom zmierzy się z walczącym o tytuł mistrza Zamłyniem. W pierwszym meczu górą byli podopieczni Zygmunta Pluty, więc gospodarze mają coś do udowodnienia swoim fanom.

Niezadowoleni mogę być kibice rezerw Mazowsza, którzy aby obejrzeć swoich pupili muszą wcześnie wstać z łóżek, ponieważ ich ulubieńcy na murawę przy ul. laskowej wybiegną o godzinie 8:30 rano…

Emocji w ten weekend będzie, co nie miara. Z naszej strony pozostało tylko zaprosić wszystkich kibiców na mecze swoich ukochanych drużyn. Wybierając się na każdy z sobotnio-niedzielnych pojedynków, nikt nie powinien żałować. Póki piłka w grze, możemy zagwarantować państwu, że nogi nikt nie odstawi!

XXVI kolejka Radomskiej Klasy „A” gr.II:

KS Błotnica Stara - Jodła Jedlnia-Letnisko, godz. 11
Beta Radom - Zamłynie Radom , godz. 17