Grają już na niebiańskich boiskach

• autor: pietia1992/źródło: własne/radioplus.pl, 2010-05-05 21:29

Rodzina, parafianie, księża, koledzy, koleżanki ze szkoły, z klasy, ministranci z Wierzbicy, z Małęczyna, piłkarze LKS Jodła Jedlnia oraz władze gminy z wójtem na czele dziś w kościele p.w. św. Faustyny w Groszowicach pożegnali Mateusza Szafrańskiego oraz Kamila Przyrowskiego. 14-letni chłopcy tragicznie zginęli w wypadku samochodowym jadąc na turniej do Elbląga. Uroczystością pogrzebowym towarzyszyły ból, smutek i wielki płacz.

Zarówno świątynie jak i plac przed nią szczelnie wypełnili ludzie, pragnący towarzyszyć chłopcom w ostatniej ziemskiej drodze. Przy wyprowadzaniu trumien uczniowie oraz nauczyciele w górę unieśli białe róże. Tuż za „anielskim orszakiem” szli ministranci niosący duże białe wiązanki. Na cmentarzu odprawiona została modlitwa, po czym złożone zostały kwiaty oraz świeczki. Jutro dołączy do nich Marcin Rolski, który wiózł ich na ten niezagrany już na ziemi mecz. Msza pogrzebowa rozpocznie się o 15-tej w kościele w Groszowicach.

Przypomnijmy Mateusz i Kamil mieli ledwo po 14 lat. Piłkę w Jodle zaczęli kopać w 2007 roku. Grali w trampkarzach rocznik 1994. Byli naprawdę solidnymi zawodnikami, świetnie się rozwijającymi. Grali na wielu turniejach m.in. w Iłży gdzie drużyna Jodły zajęła 3 miejsce, czy w Pionkach (1 miejsce). Mimo młodego wieku w swojej karierze odnieśli kilka sukcesów. Oprócz Jodły reprezentowali oni barwy parafii św. Faustyny w Groszowicach. Największym osiągnięciem było zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiego Finału turnieju ministrantów, który miał odbyć się w Elblągu. Niestety nie dotarli na miejsce. Chcieli tylko pograć w piłkę... Mateusz i Kamil już nigdy nie zagrają.[*]

Tak wyrażali się o nich: