Koniec transferowej karuzeli

• autor: pietia1992, 2010-03-26 11:08

Każdy kibic na to czeka. Każdego z osobna interesuje co zmieniło się w jego ukochanym klubie. Kto przyszedł, kto ubył? Czy zespół się wzmocnił, czy też osłabił? Jak jest w LKS Jodła Jedlnia? Na pierwszy rzut oka widać, że w klubie tej zimy nie działo się dobrze.

Zaczynając od obsady bramki. Tu nie zmieniło się wiele. W drużynie pozostali Mariusz Różański oraz młody Piotr Jagiełło. Jedynym ubytkiem jest odejście Adama Cholewy, choć jego nieobecność będzie nie zauważalna.

Natomiast w formacji defensywnej zauważalny jest brak Pawła Gromskiego, ale jak do drużyny po dłuższej przerwie powraca Robert Markowski, który nie zapomniał jak gra się w piłkę, a ponadto nie jeden zawodnik mógłby się od niego uczyć piłkarskiego szlifu, a chęć gry u boku szkoleniowca Jana Juszczaka deklaruje były zawodnik LKS-u Jedlińsk i jednocześnie jego podopieczny Daniel Fijoł, który wykazał się w grach kontrolnych niezwykłą ambicją, wolą walki i przyzwoitymi umiejętnościami jak na obrońcę, to tak jak przy obsadzie bramki o osłabieniach nie może być mowy. Po za tym z gry w piłkę zrezygnował Maciej Gos, który będzie teraz szkolił młodzież w Radomiaku Radom.

Gorzej jest z ofensywą. Co prawda w zespole pozostał młody Daniel Deja, sprawdzany zimą przez przedstawiciela ligi okręgowej. Jednak drużynę opuścili Arkadiusz Miecznikowski, którego jak najlepiej stara się zastąpić Jarosław Osiński i trzeba przyznać nieźle mu to wychodzi. Ciężko natomiast będzie zastąpić takich zawodników jak Radosław Deja czy Rafał Górski. Co prawda do zespołu dołączyli Piotr Sobieraj oraz Mateusz Witaszek, ale do „dejny” i „fafała” sporo im brakuje.

Wydawać by się mogło, że junior Piotr Tomczyk mógłby stanowić o sile ataku w zespole seniorów, jednak Piotrek jak na razie będzie musiał się skupić na grze w zespole juniorów, choć jest niezwykle bramkostrzelnym zawodnikiem.

Podsumowując. Trener Jan Juszczak do tej pory dysponował najlepszą defensywą spośród wszystkich przedstawicieli radomskiej klasy „A” gr. II. Na wiosnę ta formacja wydaje się być jeszcze lepsza, z pozyskanymi Robertem Markowskim i Danielem Fijołem w składzie mimo odejścia Pawła Gromskiego. W pomocy Arkadiusza Miecznikowskiego świetnie zastępuje Jarosław Osiński, a jeśli Konrad Jusiak będzie w pełni formy na wiosnę to tu osłabienie nie powinno być bardzo widoczne.

Po odejściu Radka i Rafała najgorzej jest z zestawieniem linii napadu. Bo nie wydaje się, że Piotr Piotrowski udźwignie ten ciężar gry na swoich barkach.

Przybyli:

Robert Markowski (powrót do gry)

Piotr Sobieraj (niezrzeszony)

Mateusz Witaszek (Zorza Kowala)

Daniel Fijoł (LKS Jedlińsk)

Ubyli:

Arkadiusz Miecznikowski (Zorza Kowala)

Paweł Gromski (Zorza Kowala)

Radosław Deja (Sokół Przytyk)

Maciej Gos (Radomiak, trener)

Adam Cholewa (nie wznowił treningów)

Rafał Górski (nie wznowił treningów)