Szykuje się interesująca wiosna (cz. 3)

• autor: pietia1992, 2010-03-24 20:15

Po zimowym śnie, nastała wiosna, piękna i radosna. Przyszedł, więc czas, aby ją urozmaicić w wielkie piłkarskie granie, niosące za sobą spore emocje. Walka o każdą piłkę, od pierwszej do ostatniej minuty. Setki rozśpiewanych kibiców, fantastyczne gole, niesamowite parady bramkarzy. To wszystko, co czeka nas w startującej w najbliższy weekend rundzie wiosennej klasy „A” gr. II. My natomiast obiektywnie ocenimy szanse poszczególnych zespołów. Czas teraz opowiedzieć o zespołach które nie unikną walki o utrzymanie.

LZS Zalesice, Sadownik II Błędów, Belweder Mogielnica oraz GKS Belsk Duży te drużyny będą walczyć w tym sezonie o utrzymanie. LZS Zalesice, owszem wygrał kilka meczy, jednak te zwycięstwa były raczej z przypadku, słabości w danym dniu lepiej notowanego rywala. Beniaminek klasy „A” może mieć spory problem choć posiada niewielką przewagę nad liderującymi u dołu tabeli zespołami.

Sadownik II Błędów jest teamem który potrafi zaskoczyć, odebrać punkty najlepszym. Po zimowym okresie przygotowawczym raczej będą bronić się przed spadkiem, ale ich mocnym punktem jest fakt, że w rezerwach mogą zagrać również piłkarze pierwszej drużyny, którzy mogą pomóc znieść z nich widmo degradacji.

Belweder Mogielnica, czyli skazani na spadek, inaczej nie można nazwać tej drużyny. Jak nie Belweder to kto, tym bardziej, że nie można dopuścić się kolejnych derbów z Mogielanką, która raczej zagra ostatnią rundę w lidze okręgowej.

Niedawno powiedzielibyśmy Activ teraz tylko GKS Belsk Duży. Zmiana nazwy niesie za sobą dużą poprawę, do gry w zespole powróciło kilku czołowych zawodników. GKS na pewno powalczy jednak strata może okazać się zbyt dużym problem.

Według JodlaJedlnia.Futbolowo.Pl:

Powalczę o awans: Zamłynie Radom, Akcja Jastrzębia, Windoor Beta Radom, Ruszcovia Borkowice.

Powalczą o utrzymanie: LZS Zalesice, Belweder Mogielnica, GKS Belsk Duży, Sadownik II Błędów