Szykuje się interesująca wiosna (cz. 2)

• autor: pietia1992, 2010-03-24 17:03

Po zimowym śnie, nastała wiosna, piękna i radosna. Przyszedł, więc czas, aby ją urozmaicić w wielkie piłkarskie granie, niosące za sobą spore emocje. Walka o każdą piłkę, od pierwszej do ostatniej minuty. Setki rozśpiewanych kibiców, fantastyczne gole, niesamowite parady bramkarzy. To wszystko, co czeka nas w startującej w najbliższy weekend rundzie wiosennej klasy „A” gr. II. My natomiast obiektywnie ocenimy szanse poszczególnych zespołów. Tym razem przedstawiamy ligowych średniaków.

Zaczynając od Orła Gielniów, zespołu, który tuż przed startem sezonu zapowiadał walkę o awans do wyższej klasy okręgowej. Plany, a rzeczywistość to jednak duża dziura w całym. Jak na razie Orzeł znajduje się w środkowej części tabeli i na niej już pozostanie do końca.

Kolejnym ligowym średniakiem jest LKS Jodła Jedlnia. Przy podsumowaniu rundy jesiennej przez jeden z serwisów sportowych „jodełka” przyodziana została w miano Janosika. Zabiera bogatym, a oddaje biednym. Taka była żmudna gra. Jak podopieczni Jana Juszczaka wygrali z czołem tabeli to przegrali z dołem i tak kręciła się ta karuzela. Teraz Jodła się osłabiła, ale widmo degradacji jej nie grozi.

W Nowym Mieście radzą sobie w miarę dobrze. Beniaminek jest raz na fali, a raz na spokojnej wodzie niczym płynąca rzeka, z czego wzięła się nazwa klubu PILICA!!! Czy na wiosnę popłynie z nurtem, czy pod prąd? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jeśli bramkostrzelny napastnik Paweł Kalinowski rozstrzela się tak jak w rundzie jesiennej, to kibice biało-niebieskich będą mogli być dumni ze swoich pupili.

LKS Jedlińsk nie mógł się rozgrzać, ale jak już się rozegrał wszystko było dobrze. Na wiosnę kadra powinna być już ustabilizowana, co idzie w parze z wynikami, jakie osiągnie team z ul. warszawskiej. Po samych meczach kontrolnych śmiało można stwierdzić siłę zespołu, która wygrywała spotkania grając w dziesiątkę.

KS Błotnica to solidny zespół, grają w nim praktycznie sami wychowankowie. Choć niebiescy są daleko w dole tabeli mogą być z siebie zadowoleni. Poziom, jaki prezentują jest adekwatny do zajmowanej pozycji, która zbytnio nie powinna się zmienić.

Kraska Jasieniec, to jedne wielkie nie porozumienie. Kadra pozostała taka sama jak w poprzednim sezonie, po którym zespół zajął 5 miejsce, więc nie wiadomo, dlaczego po rundzie jesiennej podopieczni Roberta Kleczewskiego są tak nisko w ligowej tabeli. Na wiosnę może zaskoczą, ale jest to bardzo wątpliwa sprawa.