Szykuje się interesująca wiosna (cz. 1)

• autor: pietia1992, 2010-03-24 09:30

Po zimowym śnie, nastała wiosna, piękna i radosna. Przyszedł więc czas, aby ją urozmaicić w wielkie piłkarskie granie, niosące za sobą spore emocje. Walka o każdą piłkę, od pierwszej do ostatniej minuty. Setki rozśpiewanych kibiców, fantastyczne gole, niesamowite parady bramkarzy. To wszystko co czeka nas w startującej w najbliższy weekend rundzie wiosennej klasy „A” gr. II. My natomiast obiektywnie ocenimy szanse poszczególnych zespołów. Dziś przedstawiamy artykuł o zespołach, które powalczą o awans.

Mimo dużej przewagi Ruszcovia Borkowice może mieć trudności w walce o awans do ligi okręgowej. Zmiana na pozycji trenera, gdzie Bogdana Szcześniaka zastąpił Andrzej Świerczyński. Odejście czołowych zawodników takich jak Mariusz Siudek czy Dariusz Nowak będzie sporym osłabieniem drużyny. Lider tabeli jednak nie składa broni i zapowiada bój, aż do ostatniej ligowej kolejki.

Zespołami które mogą przeszkodzić jej w tej drodze są niewątpliwie Zamłynie Radom, Akcja Jastrzębia, Strażak Wielogóra, WinDoor Beta Radom oraz Mazowsze II Grójec.

Zaczynając od podopiecznych Zygmunta Pluty… Tej zimy zakupy w radomskim Zamłyniu nie były tak huczne jak  w poprzednich przerwach od gry, choć nie wiele brakowało do rozpoczęcia kolejnej edycji  „transferowego show”. Hit za hitem, za to zero jakiejkolwiek sensacji. W kończącym się oknie transferowym mogło być znów gorąco. Tym razem skupiono się na obsadzie pozycji bramkarza, ale zapowiadane przyjścia Wojciecha Kędzierskiego z Broni, Tomasza Borkowskiego z Wulkana czy Krzysztofa Furmana z Szydłowianki nie doszły do skutku. Mimo to udało się ściągnąć rezerwowego bramkarza Polonii Iłża.

O Akcji Jastrzębia ptaszki ćwierkają w samych superlatywach. Zespół się nieco wzmocnił, nikt nie odszedł z szerokiej kadry, więc gra o awans jest raczej przesądzona. Spadli, to muszą awansować! Jastrzębianie są zespołem, który wydawać się może za mocny na klasę „A”, a za słaby na ligę okręgową. Seria rozegranych zimowych sparingów nie może cieszyć, ani napawać optymizmem, ale nie wynik w meczu towarzyskim jest najważniejszy. Wszystko zweryfikuje liga, w której Akcja pokaże swoją klasę.

Strażak Wielogóra, czy ten zespół jest w stanie uzyskać promocję do wyższej ligi?? Raczej nie. Mimo wysokiej pozycji w tabeli podopieczni Pawła Farbisia wydają się być ligowym przeciętniakiem. Beniaminek oczywiście powalczy, ale czy przeniesie to sukces nikt nie wie. Nawet bukmacherzy nie postawili by na ten zespół ostatniej złotówki.

Kolejny team Windoor Beta Radom. W rundzie jesiennej grali piękny futbol. Było na czym oko zawiesić, przyjemność jaką czerpią z gry piłkarze grający w zespole z Radomia jest widoczna. Wśród ludzi interesujących się piłką nożną, zespół z Idalina wzbudza respekt. Bardzo dobra kadra, o czym świadczy chociażby to, że dwóch zawodników przebywało na testach w czwarto ligowym Wulkanie Zakrzew. To solidna drużyna, której każdy się obawia.

O Mazowszu II Grójec nie trzeba wiele mówić. Zazwyczaj grają w niej juniorzy, ale na wiosnę w niejednym meczu będzie można ujrzeć piłkarzy z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Rezerwiści powalczą i niejednej drużynie popsują szyki.